دسته‌بندی نشده
موضوعات داغ

راه اندازی شبکه ۵G در بلندترین قله جهان

راه اندازی شبکه 5G در بلندترین قله جهان

رسانه های دولتی روز جمعه گزارش دادند که کوهنوردان به سمت کوه اورست از طرف چینی می توانند بعد از شروع کار ایستگاه پایه بلندترین جهان در منطقه دورافتاده هیمالیائی تبت ، از پوشش ۵G با سرعت بالا برخوردار شوند.

ایستگاه پایه ساخته شده در ارتفاع ۶.۵۰۰ متر ، ایستگاه پایه که از روز پنج شنبه به بهره برداری رسید ، در اردوگاه پایه کوه کوه اورست ، بالاترین قله جهان واقع شده است.

به گزارش خبرگزاری Xinhua ، ایستگاه پایه به همراه دو مورد دیگر که قبلاً به ترتیب در ارتفاعات ۵،۳۰۰ متر و ۵.۸۰۰ متر ساخته شده بودند ، پوشش کامل سیگنال ۵G کوه اورست در خط الراس شمالی و همچنین قله را متوجه می شوند.

کوه اورست در مرز چین و نپال واقع شده و دارای بیش از ۸،۸۴۰ متر ارتفاع است که بخش شمالی آن در منطقه Xigaze منطقه خودمختار تبت واقع شده است.

۵G نسل پنجم فناوریهای ارتباط بی سیم است. علاوه بر سرعت بیشتر ، ۵G پهنای باند و ظرفیت شبکه بیشتری را فراهم می کند و راه را برای آینده خودروهای بدون راننده ، دستگاههای متصل بیشتر و اتصالات با کیفیت بالا برای جلسات مجازی و پزشکی از راه دور فراهم می کند.

ژو مین ، مدیر کل شعبه تبت از چین موبایل ، گفت: این مرکز ارتباطات را برای فعالیت های کوهنوردی ، تحقیقات علمی ، نظارت بر محیط زیست و زندگی با کیفیت بالا تضمین می کند. ساختمان زیرساخت های ۵G با اندازه گیری ارتفاع قله در حال انجام است که از روز پنجشنبه رسما آغاز شد. پیش بینی می شود ایستگاه پایه در ۵۳۰۰ متر به منطقه اردوگاه پایه خدمت کند. بنا بر این گزارش ، هنگامی که ۵G به صورت تجاری در دسترس باشد ، کوهنوردان ، گردشگران و ساکنان محلی قادر خواهند بود از این سرویس در منطقه اردوگاه پایه استفاده کنند.

ایستگاه های پایه در ۵،۸۰۰ متر و ۶،۵۰۰ متر از سطح دریا ایستگاه های پایه موقت هستند تا بتوانند سیگنال را از مسیر صعود به قله فراهم کنند. به گزارش شین هوا ، پیش بینی می شود ایستگاه های پایه پس از اتمام بررسی ارتفاع در سال ۲۰۲۰ برچیده شوند.

در همین حال ، هوآوی ، غول مخابراتی چین گفت که برای راه اندازی بالاترین ایستگاه پایه ۵G در جهان در ارتفاع ۶.۵۰۰ متری با شرکت مخابرات چین همکاری کرده است.

این شرکت در بیانیه ای گفت: “همراه با راه‌اندازی شبکه فیبر نوری گیگابیت با نگرش ۶۵۰۰ متری ، هواوی چین موبایل را قادر می سازد تا شبکه دو گیگابیت خود را در کوه اورست اجرا کند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا