مجازی سازها
موضوعات داغ

چگونه می توان رمز عبور Root VMware ESXi را با Ubuntu Live CD بازنشانی کرد؟

۱. سرور ESXi خود را از Ubuntu Live CD راه اندازی کنید. پس از مدتی ، گزینه “Try Ubuntu” یا “”Install Ubuntu” ظاهر می شود. بر روی “Try Ubuntu” کلیک کنید تا اوبونتو مستقیماً در RAM بارگیری شود ، بدون اینکه آن را بر روی هارد دیسک خود نصب کنید.

try-ubuntu

۲. پس از ورود به دسکتاپ اوبونتو ، بر روی نماد اوبونتو در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید و GParted را در Dash جستجو کنید. برای راه اندازی آن ، روی GParted Partition Editor دوبار کلیک کنید.

open-GParted

به پارتیشن ESXi  نگاه کنید.  hypervisor / system در اولین پارتیشن ۲۵۰ مگابایتی ( dev/sda5/) قرار دارد که حاوی فایل state.tgz است.

GParted

۳. ترمینال را باز کنید.

ubuntu-terminal۴. در ترمینال ، “sudo -s” را تایپ کنید تا با سطح دسترسی Root وارد شوید. سپس با دستورات زیر پارتیشن سیستم ESXi را mount کنید. پس از mount کردن، فایل state.tgz را مشاهده می کنید که اکنون باید آن را باز کنیم.

sudo -s
mount /dev/sda5 /mnt
cd /mnt
ls

mount-sda5

۵. state.tgz را در پوشه tmp/ کپی کرده و سپس فایل state.tgz را که حاوی فایل فشرده شده دیگری به نام local.tgz است ، از حالت فشرده خارج کنید.

cp state.tgz /tmp
cd /tmp
tar xzf state.tgz
ls

untar-state-tgz

۶. فایل local.tgz را که در پوشه etc/ قرار دارد باز می کنیم.

tar xzf local.tgz
ls

untar-local-tgz

۷. به پوشه etc/ بروید، می توانید به فایل shadow که حاوی رمز هش حساب root ESXi است دسترسی پیدا کنید.

locate-shadow

۸. دستور vi shadow را اجرا کنید تا فایل shadow در ویرایشگر vi باز شود. میفهمید که هش گذرواژه حساب ریشه توسط دو کولون اول احاطه شده است. برای حذف رمز عبور موجود، باید هش رمز عبور را حذف کنید.

esxi-password-hash۹. پس از حذف هش رمز عبور ، ESC را فشار دهید تا به حالت فرمان برگردید. عبارت: wq را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. با این کار تغییرات شما ذخیره می شود و از ویرایشگر vi خارج می شوید.

save-and-exit-vi

۱۰. فایل ها را دوباره re-pack کرده و با دستورات زیر ، فایل اصلاح شده state.tgz را به پارتیشن سیستم ESXi کپی کنید:

cd ..
tar czf local.tgz etc
tar czf state.tgz local.tgz
cp state.tgz /mnt/
umount /mnt

copy-state-tgz-back۱۱. تقریباً تمام شد! فقط reboot را تایپ کنید و live CD را خارج کنید و منتظر راه اندازی مجدد سرور ESXi باشید. بعد از مدتی ، صفحه زیر نمایش داده می شود، می توانید با فشار دادن F2 سیستم را پیکربندی کنید.

vmware-esxi

۱۲. قسمت password را خالی نگه دارید و کلید enter را فشار دهید.

vmware-esxi-login

۱۳. اطمینان حاصل کنید که رمز عبور جدید را تنظیم کرده و آن را به صورت محرمانه ذخیره کرده اید.

set-esxi-root-password

حال رمز عبور root فراموش شده را با موفقیت در VMware ESXi بازنشانی کرده اید. روش کار کمی پیچیده است ، بنابراین با دقت دستورالعمل های بالا را دنبال کنید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا